WYSIWYG Web Builder
Copyright © 2013 by tomasor ·  All Rights reserved  ·
Parafia rzymsko-katolicka p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Silnie
Start Ogłoszenia Historia Galeria Kontakt
wakacje 2014Kalendarz na stronę
Ciekawe Linki
Z prośbą o pomoc i wsparcie w trudnych dla Filipińczyków chwilach zwrócił się do Polaków ks. Antonio Pascual, dyrektor wykonawczy Caritas Manila - w liście przekazanym do Caritas Polska  zaznacza, że tragedia jaka dotknęła kraj jest ogromna.  „Ogrom tragedii znacznie przerasta nasze ograniczone środki, dlatego chcemy zaapelować do Waszych dobrych serc o modlitwę i wsparcie finansowe. Cały czas potrzebujemy pieniędzy na zakup jedzenia i wody; potrzebne są również środki medyczne, namioty (jako tymczasowe schronienie), koce, środki higieniczne. Wszystko to jest konieczne, jeśli chcemy stawić czoła wyzwaniu wywołanemu przez klęskę żywiołową.”

Caritas Polska na rzecz Filipin przekazała już doraźną pomoc (50 tys. euro) i prowadzi obecnie akcję pozyskiwania funduszy na projekty długofalowe.

- Musimy pamiętać, że taki tajfun już kilka lat temu dotknął Filipiny, dzięki hojności Polaków Caritas Polska również odbudowała część domów, więc nie jest to pierwsza pomoc Filipińczykom. Dlatego też taki gorący apel ze strony Caritas Polska, aby otworzyć swoje serca i być w tym momencie bardzo solidarnymi z tymi, którzy cierpią - powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Do pomocy Filipińczykom zachęca także przewodniczący Episkopatu Polski. Prośba skierowana do biskupów diecezjalnych jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu Haiyan. Solidarność z  potrzebującymi będzie można wyrazić m.in. poprzez zbiórkę do puszek w najbliższą niedzielę 24 listopada. - Wyrażam wdzięczność za każdy gest miłosierdzia wobec cierpiących i wsparcie w duchu chrześcijańskiej solidarności - napisał abp Józef Michalik w przesłanym 12 listopada liście do biskupów diecezjalnych. Zebrane za pośrednictwem kurii diecezjalnych fundusze, zostaną przekazane na konto Caritas Polska.

Działania pomocowe Caritas na Filipinach można wesprzeć również poprzez SMS charytatywny z hasłem: POMAGAM, wysłany na numer 72052 koszt to 2,46 z VAT oraz przez wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem „Filipiny”.
WYSIWYG Web Builder
Słuchaj online